> _
Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi (BİGR) Nedir?

İncele
BİGR Hazırlanma Amacı Nedir?

İncele
BİGR Danışmanlık ve Denetim Aşamaları

İncele
Sparta BİGR Danışmanlık ve Denetim Hizmetleri

İncele

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi - Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi
Uyum, Danışmanlık ve Denetim Hizmetleri

 

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanmış olup, Kamu Kurumları ve kritik altyapı hizmeti sunan şirketler için önem arz eden Bilgi ve İletişim Güvenliği tedbirlerini içermektedir.

Bu rehber, tüm kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti sunan işletmeler için taşıdığı yüksek önem sebebiyle, içerdiği tedbirlerin eksiksiz olarak uygulanması zorunluluğunu getirmektedir.

Bu kurumlar ve işletmeler, mevcut bilgi teknolojisi altyapılarını, rehberde belirtilen esaslara uyumlu bir şekilde güncellemek ve adapte etmekle yükümlüdür.

Kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti sunan işletmelerden, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi'nin gerektirdiği uyum faaliyetlerini başarıyla tamamlamaları, bunun ardından uygunluğun periyodik olarak denetlenmesi amacıyla yılda en az bir defa denetim gerçekleştirmeleri talep edilmektedir.

Rehberin temel amacı, siber saldırılara karşı direnç kapasitemizin artırılmasını sağlayarak, bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanlarında uluslararası düzeyde ülkemizin konumunu güçlendirmektir. Aynı zamanda, milli güvenlik stratejilerimiz ve hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda doğru adımlarla ilerlememize destek olacak, ulusal varlığımızın güvenliğine, kritik altyapı ve sistemlerimizin sürekliliğine katkıda bulunacaktır.

Rehberin hedefi, bilgi ve iletişim güvenliği alanında ortaya çıkabilecek tehdit ve riskleri minimize ederek, bilgi güvenliğinin temel taşı olan gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik unsurlarını koruyarak, bilgi güvenliğinin en üst düzeye çıkarılmasıdır.

Kuruluşunuzun bilgi güvenliği riskini minimize ederek; verilerinizin mahremiyetini, bütünlüğünü ve emniyetli bir şekilde ulaşılabilirliğini temin etmek için özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz.

YETKİN VE DENEYİMLİ EKİP

Sparta Siber Güvenlik, 15 yılı aşkın bir süredir Siber Güvenlik Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren deneyimli ekibiyle, kamu kurumları, kuruluşları ve kritik altyapı sahibi işletmeler için Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi uyumluluğunu sağlamak amacıyla danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır.

SERTİFİKALI FİRMA VE SERTİFİKALI KADRO

Sparta ekibi, TSE Sızma Testi Uzmanı ve TSE BİG Baş Denetçi sertifikalarına sahip profesyonellerden oluşmaktadır.

Uzman kadromuz, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberine uyum süreçlerinden, güvenlik denetimlerine, tedbirlerin uygulanmasından bilgi güvenliği farkındalık eğitimlerine, sızma testlerinden DDoS testlerine, siber güvenlik mimarisinin değerlendirilmesinden boşluk analizine, sunucu denetimlerinden standart ve regülasyon uyumluluğuna kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Sparta Siber Güvenlik, TSE Onaylı BİG Rehber Denetim firması olarak faaliyet göstermektedir.

Aynı zamanda aşağıdaki prestijli sertifikasyonlara sahiptir:

  • TSE Onaylı BİG Rehber Denetim Firması
  • TSE Onaylı Sızma Testi Firması
  • TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu Bilişim Yetki Belgesi
  • TC Sanayi Bakanlığı Sızma Testi Yetki Belgesi
  • ISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi
  • ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
  • ISO 22301: İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

Size En Uygun Danışmanlık Hizmetini Birlikte Seçelim
_
BİZE ULAŞIN